Дріфт в Україні: Інтерв’ю з Олександром Косоговим 
Олександр, розкажи свою історію, як ти прийшов у дріфт? Чим зачепив тебе цей вид спорту?
Взагалі, про дріфт я дізнався в 2008 році. Я працював в компанії, яка постачала в Україну шини з азіатських країн. Тоді, до нас звернувся Саша Гринчук з приводу спонсорства. Від нього я дізнався про дріфт та проникся цією ідеєю. Але, в той час, я активно займався роликами, катався досить агресивно, постійно приймав участь в різних змаганнях. Тож в 2013 році я вже мав досить серйозні травми, тому почав думати, чим би міг замінити катання на роликах. Я знову замислився про дріфт. Саме тоді, мені підвернувся стоковий BMW з мотором 2.5. Тож, я придбав його та став потрохи їздити на різні слаломи. Пізніше почав дріфтити, потроху добудовував машину. В 2014 році я в перший раз виїхав на змагання в Вінницю, потім в Харків, а в 2015 році, вже приймав участь у Чемпіонаті України.
В минулому році на Drift Championship of Ukraine ти зайняв третє місце в абсолютному заліку. Ти змагався за першість з топ пілотами нашої країни! Твоїми основними суперниками були Олексій Головня, Дмитро Іллюк. Які емоції запам’ятались?
З одного боку – це дуже приємно, отримати такий результат, потрапити на подіум саме з чотирьохлітровим мотором. Такий двигун самий слабкий серед учасників змагань, його використовують всього декілька пілотів. В принципі, запорукою успіху, з одного боку була стабільність у змаганнях, а з іншого удача. У пілотів ламалися машини, як наприклад, у Діми Іллюка в Одесі полетів мотор, декого розвернуло на трасі. Тож удача та стабільність у змаганнях, були тими факторами, які привели мене до подіуму. В дріфті може статись так, що навіть найсильніший пілот може зайняти останнє місце, а той, пілот на кого ставки не ставлять, може потрапити в трійку лідерів. Дуже важко передбачити першість. Проте в Україні є трійка топ пілотів, які стабільно виборюють першість, а всі інші боряться для того, щоб скласти їм конкуренцію.
Підготовка автомобіля до змагань важкий і дорогий процес, хто тобі допомагає?
Зараз в нашій країні такий час, що попри активні пошуки спонсорів, все одно дуже важко знайти таких. Весь цей процес проходить за особисті кошти. Правда, в цьому році з власної ініціативи мені допомагає компанія Fiber Glass Man, вони займаються виробництвом пластикових обвісів. А також, Oil Mart – мережа автомагазинів і СТО. Тож, в цьому році на автомобілі буде зроблений якісний обвіс.
Чи є в тебе команда?
Drift hard – це моя команда, команда однодумців, сім’я! В складі нашого невеличкого колективу моя дружина та мій найкращий друг, Женя Єрьомінко, і його дівчина. В минулому році ми їздили на всі етапи разом. Всі вони, моя фізична і моральна підтримка. Я не завжди можу вирватись серед робочого дня і поїхати подивитися той чи інший вузол в машині, часу на все не вистачає, тож Женя багато допомагає мені з автомобілем. Дуже важко одному все охопити, я радий що моя команда, це близькі люди, які завжди готові відгукнутись.
Яку задачу ставиш перед собою на змаганнях в цьому сезоні Belshina Drift Championship of Ukraine?
Задача номер один, це добудувати авто. 1-й етап у Львові ми пропустили, не встигли. Виїзд в Вінницю, поки під питанням. Коли ми розпочали будівництво машини, ми знали, що пропустимо Львів, прийшлось поступитись своїй ідеології «краще їздити, ніж будувати». Але в цьому сезоні, довелось будувати більше, щоб їздити якісніше, і декілька сезонів цього взагалі не торкатись. Тож, коли виїду, потрібно буде прикататись до машини. Всі прагнуть отримати першість, сходинку на подіумі, але тільки задоволення має значення, без нього не буде і перемоги!
Вже стартував продаж квитків на другий етап Чемпіонату України з дріфтінгу (DCU) 2016, який пройде 2-3 липня у Вінниці (#driftukraineVINNITCA2016). Придбати квиток ти можешь на сайті driftukraine.com.
Слідкуй за свіжими новинами за хештегами #driftukraine та #VFDD, і підписуйся на офіційні сторінки Чемпіонату в Facebook, VKontakte і Instagram!